MODA DZIECIĘCA na sezon jesień-zima 2013/2014

.

LŚNIĄCY MINI LUKSUS W RYTMIE ROCKA

MISS GRANT AW 2013-14; pokaz PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

MISS GRANT AW 2013-14; pokaz PITTI BIMBO Florencja
(foto: PITTI IMMAGINE)

.

Mix nowoczesnych, lśniących materiałów w tęczowych kolorach fluo, eterycznych, haftowanych tiuli, dresowej dzianiny i tradycyjnych, wełnianych tweedów w stylu british, naturalnych i ekologicznych skór i futer, przyozdobionych brokatami, strasami i wszechobecnymi metalowymi ćwiekami w stylu rocka – oto nowe jesienno-zimowe propozycje znanych dziecięcych stylistów.

Miss Blumarine AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

Miss Blumarine AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: PITTI IMMAGINE)

 

PITTI BIMBO

Podczas 76-go Międzynarodowego Salonu Mody Dziecięcej PITTI BIMBO we Florencji, zaprezentowanych zostało 475 dziecięcych kolekcji odzieży (w tym 177 spoza Włoch) na rozpoczynający się sezon jesień-zima 2013/14.

Salon ten jest, obok hiszpańskich targów FIMI w Walencji, najważniejszym europejskim spotkaniem firm zajmujących się modą dziecięcą. Pod względem różnorodności i aktualności oferty florencki salon nie ma rywali na międzynarodowej arenie childenswear. Ekskluzywność przedstawianych propozycji, podział na odmienne stylistycznie działy, profesjonalne pokazy najważniejszych kolekcji, konkurs dla młodych designerów w tej branży „Who is on next” oraz internetowa edycja targów z showroomem on-line dostępnym po targach dla wszystkich ich uczestników, to niewątpliwie najmocniejsze strony tej unikalnej imprezy.

We Florencji wystawiają swe mini kolekcje takie znane modowe firmy jak m.in.: ROBERTO CAVALLI, FENDI, TRUSSARDI, MISSONI, FERRE, CALVIN KLEIN, STELLA MC CARTNEY, BYBLOS, JOHN GALLIANO, MOSCHINO, BLUMARINE, LAURA BIAGIOTTI, ERMANNO SCERVINO czy ALVIERO MARTINI.

PITTI BIMBO stanowi nie tylko pokaz cenionego powszechnie włoskiego sektora odzieży dziecięcej, ale też ważną witrynę promocyjną dla firm branży dziecięcej chcących podbić światowe rynki.

W ostatnich edycjach PITTI BIMBO zabrały udział po raz pierwszy również polskie firmy: WOJCIK – CEREMONY, BARBARAS, DAGA i TRESTELLE.

.

Stand BARBARAS na targach PITTI BIMBO 01 2013 Florencja (foto: Producent)

Stand BARBARAS na targach PITTI BIMBO 01 2013 Florencja
(foto: Producent)

.

Warto zaznaczyć, iż najliczniejszą, czterystoosobową grupę wśród zagranicznych operatorów odwiedzających ostatnie edycje florenckiego salonu stanowili Rosjanie. To właśnie z ich zdaniem (i gustami) muszą się liczyć wszystkie czołowe domy mody, i to nie tylko w segmencie childrenswear.

.

RUSSIAN STYLE MON AMOUR

Takie motto można zaproponować dla określenia stylistyki, jaką przyjęło większość producentów nowych dziecięcych kolekcji. Umiłowanie ostentacyjnego luksusu przez naszych wschodnich sąsiadów zdecydowanie kondycjonuje obowiązującą i lansowaną na przyszłe sezony modę.

.

Przeciwników tego trendu nie pocieszę z pewnością wiadomością, iż nie zakończy się on z obowiązującym rokiem, a wręcz przeciwnie, jak świadczą o tym nowe propozycje tkanin na rok 2014, będzie miał swą kontynuację, szczególnie w modzie dziewczęcej i damskiej, w której królować będą lśniące brokaty i lurexy. Ten umiłowany przez rosyjskojęzyczną część klienteli trend przyniósł ze sobą również powrót skór i futer naturalnych, w miejsce powszechnie stosowanych już od lat wysokiej jakości materiałów ekologicznych, często nieodbiegających od naturalnych.

Gustom tym ulegli nawet tak purytańscy dotychczas producenci jak włoski 120 % LINO. Obok swej powściągliwej i wyrafinowanej stylistycznie, pozbawionej ozdob linii szytej z lnu i innych szlachetnych, naturalnych surowców, stworzył on mini kolekcję couture z modnie połyskującymi kołnierzykami, zaprojektowaną, jak sam deklaruje, na wyraźne zapotrzebowanie Rosjan.

Nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu brokaty, srebrno-złote tkaniny i dodatki zarówno w modzie niemowlęcej jak i chłopięcej dziś stają się powszechne. Nawet w stricte sportowych kolekcjach chłopięcych pojawiają się srebrno-złote akcenty często w połączeniu z kolorami fluo, co nadaje im kosmiczny wręcz charakter. Jest to szczególnie widoczne w nowych kolekcjach sportowego obuwia.

Styl ten zdaje się koegzystować ze stricte klasycznymi elementami jak np. jednorzędowa, tweedowa marynarka czy przebój przyszłego sezonu w modzie dziecięcej – kurtka w stylu Montgomery.

.

CESARE PACIOTTI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

CESARE PACIOTTI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

TRIUMF MONTGOMERY

Klasyczne zapinanie na skobelki proponowane jest niemal we wszystkich kolekcjach. Tweedowe Montgomery w 18 niuansach kolorystycznych prezentuje m.in. debiutujący w przedziale konfekcji dziecięcej BARK produkowany przez włoskiego ALTANA (wytwórcę m.in. konfekcji dziecięcej MOSCHINO).

ASTON MARTIN AW 2013-14; PITTI IMMAGINE Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ASTON MARTIN AW 2013-14; PITTI IMMAGINE Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Ten popularny fason nie ogranicza się jedynie do kurtek materiałowych czy skórkowych. Przykładem mogą być zapinane na pojedyncze skobelki niemowlęce sweterki ASTON MARTIN czy dziewczęce, długie swetry FIORUCCI.

.

FIORUCCI AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

FIORUCCI AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Nowoczesną wersję długiej, ocieplanej kurtki Montgomery wykonanej ze ścisłej dzianiny swetrowej o nazwie furpile z nylonowym, zamykanym na zamek kapturem prezentuje znany ze swych superlekkich i funkcjonalnych kurtek włoski producent HERNO.

.

HERNO AW 2013-14 (foto: Producent)

HERNO AW 2013-14
(foto: Producent)

.

Na sezon jesień-zima 2013 stworzył on swoją pierwszą linię kurtek dziecięcych w przedziale 4-14 lat, będącą imitacją dorosłych modeli w poszerzonej gamie kolorystycznej. Będzie ona sprzedawana w tych samych sklepach, co dorosłe kolekcje i nie zabraknie w niej znanych ze swej lekkości (jedynie 200 g) kurtek puchowych tego producenta.

.

HERNO AW 2013-14 (foto: Producent)

HERNO AW 2013-14
(foto: Producent)

.

Nowe modele puchowych kurtek prezentuje też ADD. Są wśród nich wersje uszyte z eleganckiego weluru, świetlistej satyny i farbowanego pierza prześwitującego przez membranę z koronki pokrytą z zewnątrz cienkim nylonem.

.

ADD AW 2013-13; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ADD AW 2013-13; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Sweter i dzianina swetrowa we wszystkich swych odmianach, podobnie jak w modzie dla dorosłych, świeci w nadchodzącym sezonie swój triumf. Często proponowany jest on w wersji outdoor, jak wspomniany wyżej Montgomery z kapturem, również obszywanym futrem jak np. u producenta eleganckiej konfekcji dziewczęcej TWIN-SET.

.

TWIN-SET AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja {foto: PITTI IMMAGINE)

TWIN-SET AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
{foto: PITTI IMMAGINE)

.

Na fali ostentacyjnego luksusu pojawiają się również przebogate dziewczęce eko kożuszki ozdabiane biżuteryjnymi guzikami jak np. u producenta PINCO PALLINO. Dla kontrastu, obok nich koegzystują też geometryczne w kroju poncho jak np. czerwony, wełniany płaszczyk CACHAREL.

BON CHIC AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

BON CHIC AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: PITTI IMMAGINE)

.

STYLISTYCZNY MINI MIX

Inspiracje rock, military i etno w wydaniu wielkomiejskim to trendy mające powszechnie obowiązywać w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.

.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

.

W nowych dziecięcych propozycjach opozycyjne dotąd tendencje zlewają się w stylistyczny mix, w którym trudno się dopatrywać logiki czy jakiś ściśle określonych nurtów. Styl country miesza się z wielkomiejskim city, ułożony college ze zwariowanym punk rock a stylistyka czarnego gotyku (z wszechobecnym symbolem czaszki) z romantycznym infantylizmem rodem z klasycznych bajek.

FRANKIE MORELLO AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

FRANKIE MORELLO AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

NEW BALANCE ITALY AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

NEW BALANCE ITALY AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

TRUDI AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

TRUDI AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Super eleganckie dotąd kolekcje poosiadają elementy zapożyczone ze świata pop a wręcz punk, jak choćby botki i sneakersy bogato nabijane ćwiekami towarzyszące zwiewnym, tiulowym kreacjom i eleganckim marynarkom z muszkami w stylu british.

Ćwiekowe buciki proponowane są nawet do niemowlęcych śpioszków.

Szyte dotychczas w większości ze szlachetnych materiałów jesienno-zimowe sukienki w stylu couture nabierają funkcjonalności dzięki zastosowaniu bardziej demokratycznych, ale też bardziej funkcjonalnych surowców jak np. jersey.

Z kolei stricte sportowe dotąd marki, bazujące na ekonomicznej bawełnie z jeansem na czele, stosują teraz również bardziej ekskluzywny mix materiałów jak choćby wełna, tweed czy welur.

Proponowana jest powszechnie pełna gama kolorystyczna, choć w bardziej wyrafinowanych kolekcjach, szczególnie dziewczęcych, dominują świadomie wyselekcjonowane zestawienia barw jak np. szarość i granat ze srebrem w kolekcji QUIS QUIS czy turkus i soczysty, ciepły róż w kolekcjach MI.MI.SOL.

.

MI.MI.SOL. AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (Foto: K.Maciejewska Serra)

MI.MI.SOL. AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(Foto: K.Maciejewska Serra)

.

W wielu jesienno-zimowych propozycjach pojawia się czerń w wersji rock, jak na przykład w kolekcji PHILIPP PLEIN, czasem w zestawieniu z kolorowymi dodatkami.

.

PHILIPP PLEIN AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

PHILIPP PLEIN AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto:PITTI IMMAGINE)

PHILIPP PLEIN AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

PHILIPP PLEIN AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: PITTI IMMAGINE)

PHILIPP PLEIN AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

PHILIPP PLEIN AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto:PITTI IMMAGINE)

.

KOSMICZNE BUCIKI

Najsilniej obrazującą nowe tendencje w dziecięcym obuwiu i dodatkach jest bogata kolekcja ANDREA MONTELPARE, który obok swych własnych linii BUMPER i AM66, realizuje obuwie dla wielu znanych producentów total look, wśród których są GF FERRE, ICEBERG, JOHN GALLIANO, CESARE PACIOTTI, DIESEL, SIMONETTA, MI.MI.SOL i debiutujące w obecnym sezonie QUIS QUIS i FROM THE WORLD. Botki i sneakersy z linii BUMPER i AM66 roją się od ćwieków i wstawek z lakierowanej skóry w neonowych kolorach.

.

MI.MI.SOL. AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

MI.MI.SOL. AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

DIESEL AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

DIESEL AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Podobnie niesamowicie kolorowe i błyszczące są nowe kolekcje dziecięcego obuwia SERAFINI oraz kultowego producenta balerin PRETTY-BALLERINAS.

.

SERAFINI AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

SERAFINI AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

PRETTY BALLERINAS AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

PRETTY BALLERINAS AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

NATURINO proponuje natomiast m.in. styl vintage z ćwiekowo-kryształowymi aplikacjami z oryginalnych Swarovski. Te szlachetne błyskotki wykorzystuje w swym obuwiu również CESARE PACIOTTI produkowany przez wspomnianego ANDREA MONTELPARE.

.

NATURINO AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

NATURINO AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

NATURINO AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

NATURINO AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

MINI FASHION WEEK

Profesjonalne pokazy dziecięcych kolekcji najważniejszych producentów, których próżno szukać na mediolańskich wybiegach, są od lat mocną stroną florenckiego salonu mody dziecięcej PITTI BIMBO. Podczas zimowej edycji prezentującej kolekcje na jesień-zima 2013/14, odbyły się barwne show takich znanych marek jak MISS BLUMARINE, TWIN-SET, MISS GRANT, IL GUFO i FUN&FUN oraz debiutancki pokaz bajkowych kolekcji QUIS QUIS i FROM THE WORLD zaprojektowanych przez współtwórcę i długoletniego szefa dziecięcego potentata PINCO PALLINO, który po odejściu z dawnej firmy postanowił rozpocząć nową przygodę z ekskluzywną modą dziecięcą.

MISS BLUMARINE AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

MISS BLUMARINE AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: PITTI IMMAGINE)

.

Poza terenem targów, we florenckim teatrze Goldoni, odbył się natomiast pokaz eleganckiej jak zawsze kolekcji firmy MONNALISA będącej swoistym symbol triumfu włoskiej luksusowej mody dziecięcej w świecie.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym targom PITTI BIMBO była prezentacja kolekcji domu mody VERSACE, która od dwóch lat tj. od czasu premiery ich pierwszej mini kolekcji od 0-12 lat, odbywa się w historycznych wnętrzach Pałacu Corsini we Florencji.

Tematem przewodnim kolekcji jest tą razą śnieżna biel i głęboka czerń – obie, jak przystało na tradycje maison VERSACE, w super lśniącym wydaniu.

.

YOUNG VERSACE AW 2013-14; Palazzo Corsini - Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

YOUNG VERSACE AW 2013-14; Palazzo Corsini – Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

YOUNG VERSACE AW 2013-14; Palazzo Corsini - Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

YOUNG VERSACE AW 2013-14; Palazzo Corsini – Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

W stylistyce tej utrzymane są również dwa nowe modele wózków i nosidełek ze znakiem hellenistycznej Meduzy.

.

VERSACE 2013-14; Palazzo Corsini - Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

VERSACE 2013-14; Palazzo Corsini – Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

VERSACE 2013-14; Palazzo Corsini - Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

VERSACE 2013-14; Palazzo Corsini – Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Nowa kolekcja odzieży chłopięcej to z kolei eksplozja kolorów i oryginalnych nadruków w stylu nowojorskiego hip hopu, którą VERSACE zamierza podbić serca (i portfele) młodych Amerykanów i ich posażnych rodziców. O światowym sukcesie tej linii świadczy fakt, iż po zaledwie roku swego istnienia zarobiła ona już 10 milionów Euro, co przewyższyło najśmielsze prognozy finansowe jej twórców.

Na targach PITTI BIMBO nie zabrakło również, jak zawsze super atrakcyjnych, mini propozycji w nowej kolekcji florenckiego domu mody ROBERTO CAVALLI (zajmuje się nią żona stylisty Eva). W liniach newborn i girl przewijają się nowe interpretacje charakterystycznych dla tego maison motywów animalier. Nowa linia chłopięca to natomiast triumf denimu, drukowanego jerseyu i czarnej skòry.

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ROBERTO CAVALLI AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

NEWS SEZONU

Na nadchodzący sezon znacznie rozszerzona ofertę proponuje m.in. dziecięcy koncern modowy PRECA BRUMMER produkujący takie znane marki jak BRUMS, BIMBUS i MEK oraz debiutującą zeszłego lata licencję FIAT 500.

Na początku bieżącego roku otwarty został w centrum Florencji ekskluzywny sklep wyrafinowanej w stylu i znakomicie sprzedającej się, zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów, marki IL GUFO (posiada ona już sklep firmowy w Nowym Jorku oraz corner w londyńskim Harrodsie). W jego nowej ofercie znajdzie się m.in. bogata kolekcja odzieży z czystej wełny merinos zrealizowana we współpracy z The Woolmark Company.

IL GUFO AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja (foto: PITTI IMMAGINE)

IL GUFO AW 2013-14; targi PITTI BIMBO Florencja
(foto: PITTI IMMAGINE)

.

W nadchodzącym sezonie debiutuje też znany, amerykański brand AVIREX, który proponuje swe historyczne modele materiałowych i skórkowych kurtek w wersji mini.

Pierwszą kolekcję dziecięcą prezentuje również francuski CACHAREL. Utrzymana w klasycyzującym stylu casual, w typowych kolorach jesieni i pozbawiona zbędnych ozdob kolekcja to alter ego proponowanego przez większość włoskich stylistów ostentacyjnego luksusu.

Lśniącej stylistyce uległa nawet dotąd powściągliwa w podobnych dodatkach i znana ze swych atrakcyjnych graficznie nadruków STELLA MC CARTNEY, u której, w nowej jesienno-zimowej kolekcji pojawiają się biżuteryjne naszywki z połyskujących, sztucznych kamieni.

W tym roku obchodzi swe 120-te urodziny historyczny, francuski producent PETIT BATEAU świętując tą okazje wyjątkowo zróżnicowaną i kolorową kolekcją

Podobnie obchodząca w tym roku 40-lecie swego istnienia kultowa, londyńska marka denim PEPE JEANS prezentuje na obecny sezon najbardziej obszerną, zabawną i kolorową kolekcję w swej historii, łączącą inspiracje rock, military i etno w wydaniu wielkomiejskim, czyli kwintesencję modnego look na przyszły sezon jesienno-zimowy. Nadal proponowane jest również jego ekskluzywna kolekcja ANDY WARHOL utrzymana w klimacie pop.

PEPE JEANS AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

PEPE JEANS AW 2013-14; PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się chłopięca kolekcja debiutującego rok temu podczas florenckich targów ASTON MARTIN, będącego synonimem angielskiego luksusu. Powierzył on licencję włoskiej grupie ARAV produkującej już swą bogatą kolekcję SILVIAN HEACH KIDS sprzedawaną w przeszło 30 własnych sklepach we Włoszech.

.

ASTON MARTIN AW 2013-14;PITTI BIMBO Florencja (foto: K.Maciejewska Serra)

ASTON MARTIN AW 2013-14;PITTI BIMBO Florencja
(foto: K.Maciejewska Serra)

.

Modny, dziewczęcy casual chic znakomicie interpretuje nowa kolekcja włoskiego GAS JUNIOR, który, obok swych tradycyjnych denimowych spodni i koszul, postawił tą razą m.in., na kobiecą w fasonach i super kolorową linię Girl (8-16 lat) respektującą przesłanki ecofriendly.

.

Stylista ERMANNO SCERVINO z K.Maciejewska Serra; targi PITTI BIMBO 01 2013

Stylista ERMANNO SCERVINO z K.Maciejewska Serra; PITTI BIMBO 01 2013

.

Post ten jest rozszerzoną wersją mojego tekstu, która ukazał się kilka miesięcy temu w specjalistycznym magazynie „Branża Dziecięca”, jako relacja z odbywającego się w dniach 17 – 19 stycznia b.r. we Florencji 76-ego Salonu Mody Dziecięcej PITTI BIMBO (magazyn ten, poza prenumeratą branżową i wersja on-line dostępny jest również w sieci Empik).

.

.

Reklamy

8 comments on “MODA DZIECIĘCA na sezon jesień-zima 2013/2014

 1. och nareszcie doczekałam się o modzie dziecięcej 🙂 zawsze z niecierpliwością czekam na takie posty. Niektóre rzeczy bardzo mi się podobają, szkoda tylko, że są takie drogie. Ale najbardziej podobają mi się kolory tych rzeczy. A i nie przeszkadza mi ten wschodni przepych, jest taki trochę teatralny, ja bym się dobrze czuła w takim stylu – bo trochę takie bajkowe, dziewczyńskie. Gdyby wszyscy mieli coś takiego na sobie, ulice były by bardziej kolorowe i ciekawe. A może to dlatego, że uwielbiam filmy kostiumowe i tam są takie piękne ubrania, gdzie kobiety wyglądają jak kobiety. Dżinsy są fajne, ale to już trochę nudne, ja w dżinsach, kolega w dzinsach, i jeszcze ze 100 osób też w dżinsach :D:D:D tak, są wygodne ale w dżinsach nie czuję się jak dziewczyna, tylko taka chłopako-dziewczyna;). ten styl też lubię od czasu do czasu, ale wolę takie, gdy wyglądam jak dziewczyna. pozdrawiam jak zawsze cieplutko i czekam z niecierpliwością na następne posty 🙂

  • Masz racje, ze w modzie, szczegolnie mlodziezowej, jest za malo koloru, a za duzo szaroburosci wiec ten wschodni przepych moze i dobrze nam zrobi. W ostatnim czasie jest wiele bardzo fajnych,zdecydowanie kobiecych propozycji w dzinsach rowniez dla nastolatek jak aplikacje, hafty i koronki, ale tez zestawienia dzinsu z innymi, szlachetnymi materialami. Warto troche poszperac i znajdzie sie i u nas. Zawsze mozna tez kreatywnie pokombinowac wzorujac sie np. na dzinsowych kolekcjach VERSACE YOUNG czy ERMANNO SCERVINO. Pamietam, kiedy jako nastolatka, w odleglych latach 80-tych, doszywalam do dzinsowego karczku od wytartych spodni MONTANA modna wtedy kolorowa spodniczke-bombke. Bylam dumna jak paw. Podzielam Twoj entuzjazm do filmow kostiumowych – to dzieki nim narodzilo sie moje zafascynowanie moda, ktore nie opuszcza mnie od tak wielu lat i ktorym wyraznie zarazam moja Marysie (jesli masz ochote, zajrzyj na jej blog modowy http://www.nofashionbaby.wordpress.com).Powodzenia!

   • Dziekujemy za mile slowa. Modowe blogi dzieci sa roznie postrzegane – czesto jako twor niedowartosciowanych rodzicow. To bardzo wzgledne. Mysle, ze duzo zalezy od dziecka. Moja Marysia bawi sie moda, jest bardzo kreatywna, sama tworzy sliczna bizuterie co przy jej braku cierpliwosci jest dla mnie prawdziwym cudem. Nigdy nie traktowalam jej jak lalki i nie robilam tragedii z poplamionych czy zniszczonych ciuszkow. Zawsze staralam sie ich miec jak najwiecej, zeby nie miec problemu z ich ciaglym praniem itp. Stad nie przywiazuje wagi do posiadania drogich marek. Przyznam sie, ze czasem sledze inne mamine blogi, rowniez pod katem dziennikarskim i pomimo slicznych zdjec smutno mi patrzec na niektore z nich. Strach pomyslec ile czasu i pieniedzy przeznaczaja mamy na te mini stylizacje rodem z najdrozszych butikow zamiast cieszyc sie bezcennymi momentami szczescia ze swymi pociechami, ktore tak szybko i bezpowrotnie przemijaja.

 2. Podoba mi się ta pierwsza sukienka i spódniczka w różyczki 🙂
  Ale do takich pokazów mody dziecięcej mam mieszane uczucia, tak samo jak do tych pokazów piękności dla dzieci.

  • Choc w gruncie rzecy sie z Toba zgadzam, to chce zauwazyc, ze pokazy mody dzieciecej i pokazy pieknosci to jednak troche inna para kaloszy. Pierwsze to po prostu biznes modowy, ktory nie moze sie obyc bez mini modelek. O dziwo najczesciej te male gwiazdzy nie zostaja w przyszlosci modelkami. We Wloszech male modelki nie dostaja wynagrodzenia, a moga liczyc jedynie na popokazowe ciuszki w prezencie, stad w wiekszosci pochodza z dosc zamoznych rodzin. Poza tym ostatnio w modzie jest uczestnictwo w pokazach mini mody dzieci wloskich VIP-ow, najczesciej superatrakcyjnych mam.
   Ekshibicjonizm za kazda cene jest jednym z wyznacznikow naszych czasow wiec trudno sie dziwic podobnym zjawiskom. Poza tym kazdy rodzic w gruncie rzeczy uwielbia chwalic sie swym przychowkiem.

   • Nie no, oczywiście masz rację. Takie małe modelki to jednak jest coś innego niż próżne za przeproszeniem gówniary, które zmuszane przez swoje własne matki mają siano w głowie.
    Nie miałam pojęcia też o tym, że dzieci nie są nagradzane pieniężnie – tzn. ich rodzice 🙂

   • Nie wiem jak to wyglada w innych krajach, we Wloszech na pewno mini modelki nie dostaja wynagrodzenia za pokazy, co uwazam za sluszne. Obserwuje niektore z nich od kilku lat i nie wydaja mi sie zbyt prozne, czy tez zepsute, ale to chyba sprawa indywidualna, ja ze wszystkim. W gruncie rzeczy niemal kazda dziewczynka lubi stroic- siebie lub lalki i nie widze w tym nic zlego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s